Ви вважали «швидкі» вуглеводи своїм ворогом?

12.02.2018 14:50

 

Як би не так! Наука знайшла спосіб перетворити ці вуглеводи в найсильніший допінг!

 

 

    Вуглеводи підганяють метаболізм, оскільки додають йому енергію. З'їсти вуглеводи - це все одно, що влити в багаття бензину. Оскільки клітинам тіла перепадає зайва енергія, вони починають рости. Але в тому - то й справа, що ростуть всі клітини поспіль - не тільки м'язові, але і жирові. Якщо скоротити прийом вуглеводів, то жиру на тілі зменшиться, але й м'язів також стане менше. Так що висококалорійна дієта, начебто, не залишає культуристу вибору.

     Якщо хочеш додати м'язову масу, приймай багато вуглеводів і змирися з попутною надбавкою підшкірного жиру. Ну а щоб «оголити» м'язи, доведеться потім взятися за особливу тренувальну програму в парі з жорсткою низьковуглеводною дієтою. Правда, на цьому шляху доведеться втратити і м'язи, але знову ж таки це неминуче, як і збільшення м'язів разом з жиром.

 

     На щастя, спортивна наука знайшла спосіб обдурити природу. Винайдено дієта, яка ростить м'язи і одночасно безжально спалює жир.

 

✔ Дієта? Сенсація!)

 

       Нова дієта отримала назву «Вуглеводна підтримка», оскільки вперше виводить вуглеводи з повсякденного вжитку і робить їх прицільним спортивним допінгом. Дієта перетворює вас в хижого хижака: протягом всього дня вам доведеться їсти один лише білок. Вуглеводи ви будете приймати тільки двічі на добу: відразу після тренування і вдруге за вечерею, щоб щільно набити ними живіт на ніч.

       Так, «Вуглеводна підтримка» перевертає  всі наші звичні уявлення. Скоріше ми були впевнені, що вуглеводами категорично не можна наїдатися перед сном. Це було імперативом абсолютно всіх дієтичних схем, винайдених під Сонцем. До того ж, вуглеводи споконвіку були головним компонентом дієти культуриста. Що не кажи, це головне джерело енергії для організму. Всі знають, дефіцит вуглеводів в харчуванні спортсмена - це нонсенс, оскільки позбавляє м'язи сил.

       Але ось думка Філа Хіта: «Коли я пересів на« вуглеводну підтримку », то через два тижні відчув різкий зліт сили! Я підвищив свою робочу вагу в жимі лежачи до 180 кг! При цьому тепер протягом всього року я виглядаю так, ніби зійшов із змагального подіуму! Запевняю вас, нова дієта - це сенсація! »

 

✔ Трохи науки

 

         Здавалося б, нова дієта суперечить всім законам біохімії. Вона залишає ваші м'язи без енергії! Але це не так. Насправді, ваші м'язові клітини отримують куди більше «палива» з тієї простої причини, що ви прийняли вуглеводи вчасно!

         Втім, спочатку трохи науки. Якщо хто не знає, то вуглеводи в нашому харчуванні представлені виключно рослинною їжею. Фактично, це накопичена злаками, овочами і фруктами енергія Сонця, судилося звільнитися всередині вашого організму.

         Вуглеводи ще називають полісахаридами, оскільки вони представляють собою довгі молекулярні ланцюги. У нас в шлунку вони розпадаються на складові моносахариди, з яких найважливішим для всього живого на землі є глюкоза. Ця мікроскопічна молекула, що володіє величезним енергетичним потенціалом, вміє дивним чином просочуватися через щільні мембрани всіх живих клітин на Землі, тоді як у інших моносахаридів це виходить куди гірше. Так що, саме глюкоза є універсальним джерелом енергії для всього живого, від слона до вірусу, і, звичайно ж, для культуриста.

          Коли ви з'їдаєте вуглеводи, то рівень глюкози в крові зовсім скоро підвищується до критичного, і кров небезпечно густіє, ускладнюючи кровообіг. Щоб не сталося біди, підшлункова залоза виділяє в кров гормон інсулін. Образно кажучи, якщо глюкоза проникає в клітину через двері, то інсулін відкриває перед нею ще й вікна. В результаті клітини швидко вбирають глюкозу, і її рівень в крові нормалізується. Але от невдача: інсулін не робить різниці між м'язовими і жировими клітинами. У підсумку, отримуючи разом з глюкозою енергетичне підживлення, ростуть і м'язи, і жир.

           Однак інсулін не всесильний. Після пробудження він легко «розкриває» клітинні мембрани, однак з кожною годиною ця робота дається йому все важче. Наука називає це «зниженням чутливості клітин до інсуліну» і вказує, що в кінці дня біологічний параметр знижується до мінімуму.

           Якщо так. То куди подітися зайвій глюкозі, отриманій за вечерею? У відповідь організм включає аварійний механізм перетворення глюкози в жир. Саме із цієї причини всі, хто налягає на прийом вуглеводів пізно ввечері, рано чи пізно перетворюються в товстунів.

           Виходячи з високої чутливості м'язових клітин до інсуліну рано ранок, в бодібілдингу вважають сніданок найважливішим прийомом їжі. Дійсно, за сніданком ваші м'язи отримують ударне енергетичне підживлення. Біда в тому, що заодно енергетичний допінг надійде і в жирові клітини.

 

✔ Всередині клітини

 

           Вивчаючи дію інсуліну, вчені виявили, що у цього гормону є помічники. Вони синтезуються самою клітиною і зберігаються всередині неї про запас. Коли інсулін починає зовні «дірявити» клітинну мембрану, щоб впустити всередину клітини глюкозу, ці сполуки - помічники спрямовуються до прорубаних «вікон» зсередини. (Цей процес дослідники назвали «транслокацією».) Як тільки в «вікні» показується молекула глюкози, вони хапають її і швидко затягують всередину, відкриваючи шлях для нової молекули ... Завдяки помічникам, ефективність всмоктування глюкози багаторазово підвищується.

           Так ось, коли ви тренуєтеся, енергетика м'язових клітин закономірно знижується. Виходить, м'язам потрібно захопити з крові побільше глюкози. У підсумку в м'язових клітинах починають активно синтезуватися вже відомі вам сполуки - помічники. Їх кількість всередині клітин багаторазово зростає. Одночасно починається транслокація: дані з'єднання спливають з глибини клітини і покривають з середини  клітинну мембрану.

            Ну а що відбувається з жировими клітинами? Хоча з'єднання - помічники інсуліну утворюються і тут, однак під час силового тренінгу цей процес навпаки гальмується. Так що засвоєння глюкози жировими клітинами скорочується до нуля.

            Ось цей механізм і був покладений в основу принципово нової дієтичної схеми.

 

По порядку

 

            Нова дієта вимагає, щоб тренувалися пізно ввечері, коли чутливість клітин до інсуліну знижена. Таким чином, інсулін вже не зможе без вибору «закачувати» глюкозу як в м'язові, так і в жирові клітини. Більше того, завдяки сполукам - помічникам інсуліну вибірково зростає чутливість м'язових клітин до глюкози. Тоді як жирові клітини, на противагу м'язовим, випадають з гри.

            До того ж перед тренуванням і після нього потрібно пити каву. Кофеїн підвищує чутливість клітин до інсуліну, однак реалізувати міць інсуліну, як ви вже прочитали вище, в повній мірі зможуть тільки м'язові клітини.

            Ну, і нарешті, про головне. Перед тренуванням вам заборонено приймати вуглеводи. Будь-які! Навіть в незначній кількості! Протягом дня ви будете харчуватися тільки протеїном і жирами, розподіляючи обидва види калорій в пропорції 50:50 або 70:30.

 

✔ Складові дива

 

            Приготуйтеся, ваші м'язи чекає шокуюча метаморфоза! Справа в тому, що глюкоза дивним чином заважає нашій нервовій системі нормально функціонувати. Зміни рівня глюкози в крові протягом дня, коли він то підскакує після прийому їжі, то знову знижується, змушують точно так же коливатися тонус нервової системи. Коли ви кидаєте приймати вуглеводи, нервова система оптимізує свою роботу і починає працювати вкрай ефективно. В результаті різко підвищується м'язова сила.

            Реальний стрибок силових показників - ось що найбільше дивує послідовників нової дієти. Адже загальновідомо, що будь-які дієтичні обмеження зменшують м'язову силу.

             Як говорить Брайан Каролла, відомий американський пауерлифтер, на «вуглеводної підтримки» він зовсім несподівано для самого зміг підняти свій сумарний результат в трьох оціночних вправах з 520 до 1225кг. При цьому за півтора місяці дієти питома вага жиру в загальній композиції тіла знизився до 9%!

             Як ви вже здогадалися, нова дієта не позбавляє вас вуглеводів, а лише змушує приймати їх вчасно.

             Повторимо, протягом дня ви будете споживати лише протеїн і жири. Причому, з білком не варто перегинати палицю. Як показали дослідження, з'їдати більше 2,6 г протеїну на кілограм своєї ваги - це марна трата грошей. Від зайвого білка немає ніякої користі.

             Відразу після тренування вам будуть потрібні мальтодекстрин і декстроза. (Але тільки не фруктоза! Читайте етикетки!) Секрет в тому, Що обидва види цукру викликають акордних секрецію інсуліну. Він - то вам і потрібен, щоб вибірково «розкрити» мембрани м'язових клітин. В результаті вуглеводи хлинуть всередину потужним потоком, а заодно прихоплять з собою білкові амінокислоти, зокрема, анаболік лейцин, який служить запалом білкового синтезу.

             Через годину потрібно знову простимулювати потужну секрецію інсуліну, щоб він вдруге «затягнув» всередину м'язових клітин глюкозу і амінокислоти. Будівельний білковий матеріал і цукор заб'ють м'язи під зав'язку, оскільки жирові клітини , як і раніше залишаються «глухі» до інсуліну.

              Перш ви боялися «швидких» вуглеводів, як вогню, ну а тепер все навпаки. Для вечірньої трапези годиться все перше заборонене: калорійні гамбургери, картопля - фрі, білий хліб, макарони, здоба, джем, мед, банани та інше. Чим більше глюкози вберуть ваші м'язи, тим більше вона захопить з собою води, а з нею і інших поживних речовин.

              Вже через декілька  тижнів ви помітите, як жир на тілі почав «танути» немов за помахом чарівної палички, і одночасно ви відчутно додали м'язової маси і сили. Чи це не чудо?

 

 

 

Стаття взята з журналу "muscle & amp; fitness".

Всі новини
Переглянуто 12511 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)