Полювання на євробляхи: юрист радить, як поводитись, коли вас зупинили

18.03.2018 13:42

     У поліції кажуть – все відбуватиметься в рамках операції «Мігрант». Юрист наголошує: перевірка на причетність до злочину – не підстава для зупинки транспорту копами.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Копи отримали наказ зупиняти авто на “єврономерах» - такі повідомлення з’явились в мережі. Користувачі наголошують на одному пункті в поліцейському документі: «звертати увагу на автомобілі з іноземною реєстрацією та осіб, які ними керують, з метою перевірки їх на причетність до скоєння ними правопорушень».

 

 

     Перевірка на причетність до злочину – не підстава для зупинки

 

      Під час проведення заходів поліцейські звертають увагу на автомобілі з іноземною реєстрацією з метою перевірки їх на причетність до скоєння правопорушень, відповідно до ст. 35 Закону України про Нацполіцію. 

 

     Доручення  «Звертати увагу на автомобілі з іноземною реєстрацією та осіб, які ними керують з метою перевірки їх на причетність до скоєння правопорушень» - не є підставою для зупинки. Оскільки, відповідно до п.2 частини V Положення про департамент патрульної поліції, затвердженого Наказом Національної поліції України від 06.11.2015 № 73, начальник Департаменту патрульної поліції надає  доручення виключно у межах повноважень на основі і на виконання Конституції України та Законів України, актів Президента України та КМУ. Ні Конституцією України, ні Законами України, ні актами Президента України чи КМУ не передбачено право такої підстави для зупинки транспортного засобу як   перевірки їх на причетність до скоєння правопорушень.

 

     Якщо ви керуєте авто на так званих євробляхах і вас зупиняє поліцейський:

 

   1.Зупиніться з обов’язковим дотриманням правил дрожнього руху.

   2.Якщо поліцейський змусив вас зупинитися в одному з місць, заборонених для зупинки  – зафіксуйте об’єкти, розташовані біля вас таким чином, щоб можна було ідентифікувати місце розташування вашого автомобіля.

   3.Зафіксуйте авто, на якому несе службу поліцейський.

   4. У разі перебування поблизу інших зупинених транспортних засобів, водіїв чи пасажирів – зафіксуйте їх та запишіть номерні знаки цих транспортних засобів  з метою встановлення потенційних свідків на випадок суперечливих правовідносин з поліцією.

   5.Не поспішайте виходити з автомобіля. Фіксатори дверей установіть у нижнє положення, для спілкування приспустіть скло водійських дверей.

   6.При наявності аудіо- та відеозаписуючих пристроїв, обов’язково увімкніть їх.

   7.Зачекайте, поки поліцейський підійде до вашого автомобіля.

   8.Поліцейський зобов’язаний поінформувати вас про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу, з детальним описом підстави зупинки, визначеної у ч. 1 ст.  35 ЗУ «Про Національну поліцію».

   9.Якщо поліцейським будуть називатись будь-які інші причини зупинки, ніж перелічені в ч.1 ст.35 ЗУ «Про національну поліцію», або не буде детального опису підстави зупинки, сміливо телефонуйте на гарячу лінію Національної поліції 0-800-50-02-02

     

     Підстави зупинки, визначені ч. 1 ст. 35 Закону України «Про Національну поліцію».

 

   1) якщо водій порушив Правила дорожнього руху, затверджені постановою КМУ від 10.10.2001 р № 1306;

   2) якщо є очевидні ознаки, що свідчать про технічну несправність транспортного засобу;

   3) якщо є інформація, яка свідчить про причетність водія або пасажирів транспортного засобу до скоєння дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, або якщо є інформація, яка свідчить про те, що транспортний засіб або вантаж можуть бути об'єктом або засобом скоєння ДТП, кримінального або адміністративного правопорушення;

   4) якщо транспортний засіб знаходиться в розшуку;

   5) якщо необхідно здійснити опитування водія чи пасажирів про обставини скоєння дорожньо-транспортної пригоди, кримінального чи адміністративного правопорушення, свідками якого вони є або могли бути;

   6) якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка при оформленні протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів ДТП;

   7) якщо уповноважений орган державної влади прийняв рішення про обмеження або заборону руху;

   8) якщо спосіб закріплення вантажу на транспортному засобі створює небезпеку для інших учасників дорожнього руху; 9) якщо порушений порядок визначення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.

 

 

 

      Ви можете запропонувати новину за поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Всі новини
Переглянуто 2395 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)