Як отримати субсидію готівкою і на що можна витратити

05.03.2019 09:15

     Вчора, 4 березня, стартувала програма монетизації субсидій. Першими гроші отримають пенсіонери. Ми розібралися, як отримати субсидію грошима.

 

 

     4 березня для пенсіонерів стартувала виплата живих грошей у рамках програми по монетизації субсидій.

 

     Отримати гроші вони зможуть, як і пенсію через Ощадбанк, на пошті або доставкою додому.

 

     Субсідіантам потрібно повністю оплатити комунальні послуги. Кожному нараховується субсидія певного розміру.

 

Середній розмір субсидії становить 1681 грн

 

     Українці, які не є пенсіонерами, почнуть отримувати виплати з 12 березня.

 

     – Ті, хто, не отримує пенсії, зможуть отримати готівкові кошти після 12 березня в будь-якому відділенні Ощадбанку як грошовий переказ. Або зможуть отримати на поточні рахунки в будь-який зручний час. Це означає, що не треба йти у відділення 12 березня, а до кінця місяця, – сказав глава Мінсоцполітики Андрій Рева.

 

     Одержувачі живих грошей отримають СМС-повідомлення, в якому буде інформації про розмір субсидії. Перед виплатою субсідіант отримає повідомлення на пошту про початок процесу монетизації, в якому будуть вказані: сума, номер персонального рахунку та інструкція щодо того, як проводити оплату послуг.

 

     

     Хто отримає субсидію готівкою

 

     Виплати готівкою в березні отримають “старі” субсидіанти – тобто ті українці, яким призначено субсидію з 2018 року. Система працюватиме так: у березні прийде готівка для оплати платіжок за лютий, у квітні для погашення боргів за березень і т.д.

 

 

     Для субсидіантів, які оформили допомогу в 2019, існує інша система її отримання: на ім’я споживача в Ощадбанку відкривають рахунок, субсидію перераховують на нього, а гроші за комуналку списуються автоматично.

 

     Як отримати субсидію грошима

 

     Пенсіонери. В Україні 70% отримувачів субсидій – це пенсіонери. Кабмін вирішив виплачувати їм компенсацію разом із пенсією. Частина пенсіонерів отримають субсидії на картки Ощадбанку, а решта, хто не має банківських карток, отримають гроші на руки через доставщиків Укрпошти.

 

     Люди, які не отримують пенсії. 30% субсидіантів для отримання допомоги доведеться йти до відділення Ощадбанку. При цьому з собою обов’язково доведеться взяти паспорт та ідентифікаційний код.

 

     Ті, хто оформили субсидію в 2019. Отримати залишок “нові” субсидіанти зможуть лише у кінці опалювального сезону. Його виплатять також в Ощадбанку готівкою.

 

     На що можна витратити субсидію

 

     Приклад: сім’я має сплатити комуналки за лютий 1100 грн, а субсидію отримала в розмірі 1600 гривень. 500 грн залишку люди можуть витратити на власні потреби –  сплатити інші рахунки чи придбати продукти.

 

     Головне – пам’ятати, що право на субсидію відберуть, якщо сім’я матиме борг за комуналку більше одного місяця, або якщо він перевищить загальну суму в 340 грн.

 

Всі новини
Переглянуто 230 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)