Вселенський патріарх: Москва повинна визнати - Україна має право на автокефалію

14.11.2018 07:26

     Україна має право на церковну незалежність від Російської православної церкви і Москва повинна це визнати. Про це заявив патріарх Варфоломій на зустрічі з митрополитом Неакрінійським і Каламарійським Іустином Вселенським.

 

     За його словами, Константинопольська церква бажала "зцілити" церковний розкол в Україні, який був створений не з вини українців, і відновити українське православ'я в канонічності і євхаристійному спілкуванні зі всіма святими православними церквами.

 

     "Проблема України стала причиною, що ми зіткнулися з братською Церквою Росії. Їй важко зрозуміти, що Вселенський Патріархат звільнив так багато народів на Балканах, послабивши тим самим себе, але визнав їх право на внутрішнє самоврядування, незалежність церковну, автокефалію і видав відповідні патріарші і синодальні томоси про створення помісних автокефальних церков. Москві слід було б визнати, що український народ, який вона способом не православним отримала на кілька століть у свою юрисдикцію, або точніше в управління, що цей майже п’ятдесятимільйонний народ має право на церковну незалежність, на автокефалію", – заявив Варфоломій.

 

    Як повідомлялося, на вихідних президент України Петро Порошенко під час зустрічі з Варфоломієм в Туреччині уклав договір про співпрацю та взаємодію між Україною і Константинопольським патріархатом.

 

     "Угода, яку ми сьогодні підписали, завершує цей процес ... створює всі умови для того, щоб процес надання, точніше підготовки, до Собору, процес надання томосу був проведений абсолютно в чіткій відповідності до канонів православної церкви", – сказав голова держави після зустрічі, назвавши цей день історичним.

Всі новини
Переглянуто 189 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)