Як ставляться відомі жителі нашого краю до надання автокефалії Українській православній церкві

23.10.2018 11:48

? ?µ?·???»???‚?°?‚ ???????????? ?·???±?€?°?¶?µ???? ?·?° ?·?°?????‚???? "??‚?µ???°?? ???»?°??????"

     Томос для української церкви – фактично ще один Акт проголошення незалежності України. Імперія втрачає один із останніх важелів впливу на свою колишню колонію.  Ось що думають про Томос наші земляки

 

 

 

 

 Степан Гладун, Хоростківський міський голова ОТГ: «Відповідно до Конституції, церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, але я, як віруючий християнин і патріот своєї держави підтримую об’єднання   православних церков у  єдину українську помісну  Православну  Церкву. Більше того, під час заходу відзначення Дня Захисника України у свято Покрови Пресвятої Богородиці, я привітав священнослужителів та парафіян православних церков нашої  громади, тому що вважаю, що це велика духовна перемога над російським агресором».

 

Іван Солдак, Радник керівника штабу ГО "Всеукраїнський союз ветеранів АТО": «Справедливість восторжествувала. Ця подія повинна була відбутись уже давно. Завдяки напрацюванням попередніх президентів та ініціативі нинішнього гаранта Петра Порошенка ми матимемо незалежну православну церкву. Це заслуга українського народу загалом. Можливо саме зараз ми не можемо справедливо оцінити значущість цієї події, проте вона уже знайшла своє відображення на сторінках новітньої історії».

 

 

 

 

 Андрій Фик, с?????–?‚?»?????° ???–?? ??????€?–? ?¤?????°.ільський голова с.Яблунів: «Надання Томосу Україні – це ще один крок в утвердженні української держави, яка може бути і буде самостійною. Крок, який свідчить, що Україна вийшла на світовий рівень незалежності від всіх можливих форм впливу на духовність та мораль. Ми черговий раз прописали в історії українського народу, що ми – нація нескорених, яка має право на власну мову, релігію, яка бореться і виборює своє високе звання «держава» на світовій арені».

 

 

 

?????–?‚?»?????° ???–?? ?????…?°???»?° ???€??????°. Михайло Троян, голова ТОВ "Бровар": «Я вважаю, що надання Україні Томосу – є великим досягненням у наш час. Заповітна мрія українського народу – мати свою, ні від кого незалежну церкву. Це перемога на духовному фронті. Вона не менш важлива за ту, яку ми обов’язково невдовзі здобудем. Маючи свою мову, культуру та духовність,  зможемо говорити про справжню незалежність нашої держави».

 

 Володимир Коваль, голова СНГ "Коваль": «Отримання документу про автокефалію  країна чекала більше ніж три століття. Це історичне рішення є найбільшим здобутком нашої держави за багато років. Україна отримає автокефалію. Це вже незворотньо. Можна сказати - отримала! Я сподіваюся на Божу ласку, що  Єдина Помісна Православна Українська Церква стане ще одним фактором єднання країни».

 

? ?µ?·???»???‚?°?‚ ???????????? ?·???±?€?°?¶?µ???? ?·?° ?·?°?????‚???? "?’?°????»?? ?”?µ?€?µ?????€?–?·" Василь Дереворіз, лікар-травматолог комунального некомерційного  підприємства «Гусятинська комунальна районна лікарня»  Гусятинської районної ради: «Надання Томосу про автокефалію Українській Православній Церкві – знакова оказія в  релігійному житті усієї країни. Правда на нашій стороні тому, що ми маємо державу, а в ній повинна бути незалежна церква. Господь випробував нас. Хоча через віки, але перемога таки прийшла до нас.  Українська Церква була, є і буде однією з найбільших церков».

 

 Ігор Сливяк, заступник голови Васильковецької ОТГ: «Однією з найактуальніших тем сьогодення, яку обговорює все суспільство України від заходу до сходу є надання Томосу Українській православній церкві. Висловлюючи свою думку, можу заявити, що визнання незалежності Української православної церкви є однією з найважливіших перемог  усього українського народу над зовнішнім агресором, а саме Російською федерацією, яка  просуває свої імперські плани, застосовуючи вплив Російської православної церкви на території України. На моє особисте переконання, відокремлення української церкви від російської призведе  до подолання всіх розбіжностей та непорозумінь, які існують на сьогоднішній день в нашому суспільстві. Тому я щиро вітаю наміри Вселенського патріархату щодо надання Томосу Україні, як одного із реальних кроків щодо зміцнення незалежності та суверенітету нашої держави».

Всі новини
Переглянуто 323 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)