Гусятинських школярів можуть підстерігати глисти та гастрит

28.09.2018 06:05

     Чи знають жителі Гусятина, що перше місце за частотою захворювань, які виникають у школярів, належить хворобам органів травлення.

 

     Практично у кожного десятого школяра діагностуються захворювання травної системи (гастрит, дуоденіт та ін.). Головна причина захворюваності – нерегулярне і нераціональне харчування. Опитування учнів показують, що 40% дітей приходять до школи, не поснідавши, а 30-40% дітей отримують гаряче харчування лише один раз на день.

 

     Первинний процес зараження людини гастритом відбувається ще в малому віці, переважно повітряно-крапельним шляхом, точніше через поцілунки батьків, спільне використання кухонного приладдя та багато іншого. Але поява в організмі людини цієї бактерії зовсім не говорить про те, що він хворий. Запальний процес в організмі дитини все-таки виникає, а, як відомо, він рано чи пізно призводить до захворювання і відбувається це майже постійно у шкільні роки дитини.

 

     До іншої проблеми, яка також найчастіше турбує школярів, належать глисти. Як наголосила тернопільська дієтолог-психолог Лілія Фальчук, через дію паразитів імунна система людини слабшає, вона стає надто вразливою до сезонних вірусів та інших інфекцій.

 

     — Діти не дуже контролюють, помиті овочі, фрукти, чи ні, тому школярам легше заразитися паразитами. Тому батькам насамперед потрібно простежити, аби їхні чада пройшли анти паразитарну програму, яка має тривати не менше трьох тижнів. Така програма потрібна діткам,адже вилікувавшись від паразитів, малеча краще почуватиметься. Діти матимуть кращий апетит, у них зменшиться тяга до солодощів. Потрібно дітям та підліткам давати «корисний» цукор у вигляді меду, солодких фруктів. Якщо школяр не страждає на глисти, у нього добре функціонують смакові рецептори і він охоче їстиме фрукти, овочі— наголосила пані Лілія.

 

     Жінка наголосила, що аби шлунки школярів були здоровими та не розвивалися запалення, дітям і підліткам не варто їсти всухом’ятку та виключити з раціону бутерброди, чіпси, жуйки, газовану воду, шоколадні батончики, сухарики та іншу некорисну 

Всі новини
Переглянуто 311 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)