Процес надання автокефалії Україні на фінальній стадії

11.09.2018 12:20

     У Константинополі заявили, що не збираються вже здавати задню щодо незалежності УПЦ.


 

     У Вселенського патріархату вже «немає шляху назад» у питанні надання православній церкві в Україні повної незалежності від РПЦ.

 

      Про це пише Washington Post з посиланням на слова митрополита Франції Еммануїла, який теж бере участь в ухваленні рішення про надання Києву томосу про автокефалію. Втім, він зазначив, що всі необхідні процедури ще не завершені.

 

      Видання зауважує, що українські політики надають особливого значення рішенню Константинополя, оскільки вважають його вагомим кроком у консолідації національної ідентичності українців.

 

     Російські ж релігійні лідери розглядають незалежність української церкви як наступ проти православної єдності, який потрібно зупинити. 

 

     «Сьогодні Вселенський патріарх повторив особисто під час зустрічі з ієрархами церков, що рішення Вселенського патріархату ухвалене і ми не збираємося від нього відступати. Тож ми будемо слідувати цьому рішенню, ми займаємося його імплементацією», - сказав митрополит Еммануїл. При цьому, він додав, що процес видачі томосу про автокефалію православної церкви в Україні ще не завершений.

 

     «Томос, який є рішенням у питанні, зараз на фінальній стадії імплементації. Але у нас є ще робота, яку потрібно завершити. Тож саме цим Вселенський патріархат і займається», - додав він.

 

     Передача томоса про автокефалію буде важливим кроком, який вдарить по престижу Московського патріархату. Адже Москва виставляє себе в ролі головного гравця глобальної православної спільноти.


Всі новини
Переглянуто 271 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)