Власник «Київстару» продав італійський бізнес за 2,5 мільярда євро

10.09.2018 05:56

     Холдинг VEON, якому належить найбільший український мобільний оператор «Київстар», завершив операцію з продажу 50% акцій в італійському Wind Tre своєму партнеру CK Hutchison Holdings Ltd.

 

     Власник «Київстару» продав італійський бізнес за 2,5 мільярда євро

 

     Про це йдеться в прес-релізі VEON, передає «Інтерфакс-Україна».

 

     Сума угоди становила 2,45 млрд євро. Раніше компанія повідомляла, що направить їх на зниження боргового навантаження. В результаті угоди співвідношення боргу до показника EBITDA знижується до 1,7.

 

     За підсумками II кварталу чистий борг компанії становив 8,6 млрд доларів, співвідношення чистого боргу до EBITDA – 2,5.

 

     Чистий прибуток в розмірі близько 1,2 млрд доларів VEON відобразить в III кварталі 2018 року.

 

     На початку липня VEON уклав угоду з CK Hutchison Holdings про продаж 50% в СП, створеному в 2016 році. Контроль над італійським бізнесом залишиться у CK Hutchison.

 

     Як відзначав VEON, продаж Wind Tre дозволить спростити структуру групи і сфокусуватися на ринках, що розвиваються.

 

     Крім того, VEON платить дивіденди, що базуються на динаміці вільного грошового потоку, і угода, як зазначається в повідомленні компанії, покращує грошову позицію холдингу.

 

     VEON вийшов на ринок Італії в 2011 році, в 2016 році закрив операцію з Hutchison з об’єднання активів Wind Telecomunicazioni (увійшла в угоду від VEON) і 3 Italia (від Hutchison). Сторонам належало по 50% в спільному підприємстві.

 

     Найбільшим акціонером VEON є LetterOne, що входить в «Альфа-груп» Михайла Фрідмана і партнерів – їй належить 47,9% акцій, ще 19,7% володіє норвезький холдинг Telenor.

 

     В даний час free float компанії на Nasdaq становить 29,2%, після завершення угоди c Telenor free float холдингу досягне 43,8%. Ще 8,3% групи знаходиться під управлінням голландського трасту. 

Всі новини
Переглянуто 226 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)