Вчора голова районної державної адміністрації Віталій Батіг в ранковому ефірі відповідав на запитання редактора районного радіо Оксани Гриців. Передаємо текст розмови

05.06.2018 07:12

      Минає вже три  роки, як біля керма влади у нашому районі стоїть В.Батіг - ерудований та інтелігентний керівник, він – молодий, демократичний, із сучасним мисленням, європейськими поглядами.

 

 

 

 

 

     Віталію Степановичу, вітаю Вас у студії.      Цими днями, а саме 29 травня, Вас,  друзі та колеги привітали  із третьою річницею перебування на цій високій посаді. Що у відповідь їм казали?

 

     Доброго ранку Оксано! Доброго ранку радіослухачі!

 

     Звісно, що привітали, значить  вірять, надіються на результат в подальшому. Перш за все, я вдячний їм, що зі мною, не втратили довіри в мене. А ще, вкотре  наголошую, що я відкритий до співпраці, завжди готовий вислухати та прийняти конструктивну пропозицію, бо розумію, що спільними зусиллями, злагодженій співпраці усіх, задля хорошої ідеї, завжди можна досягти успіху.  А для мене важлива думка    людей, серед яких я  проживаю. Тому завжди буду радий їх почути.

 

     Оглядаючись назад, не шкодуєте, що дали згоду стати біля керма району?

 

      Для чого тоді перебувати на посаді, якщо шкодувати , що дав згоду пару років тому працювати. Я вважаю, що яку б посаду людина не займала, вона повинна почувати себе на своєму місці, інакше результату праці не буде.

 

     Я люблю свою роботу. Не передати словами ті відчуття, коли бачиш результати зробленого. Звичайно, не завжди все вдається і не все залежить лише від мене. Але я тут живу, з людьми зустрічаюся щоденно, знаю, що їх турбує та болить, тому намагаюся оправдати їхню довіру до мене.

 

     Пам’ятаємо, часи були непрості, а вам така пропозиція: який аргумент у вашому виборі був найпереконливішим?

 

     Під час революції Гідності українці чітко  продемонстрували  своє бачення майбутнього України. Вони хотіли змін. Змін хотів і я. Тоді чому  я маю стояти осторонь, якщо  чую, що  є потенціал, який можна використати задля  кращого завтрашнього  своїх земляків. Коли Степан Степанович Барна запропонував мені цю посаду він сказав: «Час мітингу пройшов, тепер  брати на себе відповідальність за революційні гасла та реалізовувати їх конкретними справами» - Це було моїм вирішальним аргументом. Я переконаний, що кожна людина, яка має мету, знає як її досягти, повинна йти вперед, працювати заради її втілення. Щоб  збагатити свої знання, я вступив на навчання до Національної академії державного управління при Президентові України. На даний  час навчаюся на другому курсі і скажу відкрито, там я почерпнув немало, що стосується  публічного управління та адміністрування. Також корисними стали нові знайомства та обмін досвідом з головами  адміністрацій з усієї України.

 

     Яка зараз ситуація на Гусятинщині? Де маємо “вузькі” місця та які плани у соціально-економічному аспекті на найближчу перспективу?

 

     Гусятинщина ніколи не була депресивною територією. У нас активно розвивається сільське господарство. Маємо хороші результати у вирощуванні  сільськогосподарських культур. Аграрії  впроваджують передові технології виробництва. Хотілося б звичайно, щоб більше розвивався кооперативний рух. Але думаю, тут усе попереду. Мої земляки ніколи нічого не роблять поспіхом. Вони завжди все добре зважують, придивляються, а тоді приймають рішення.

 

     Тож і у справі кооперативного руху думаю ще будуть успіхи. Також працює добре  у нас  переробна промисловість. Зокрема, добре налагоджено виробництво м’ясних виробів, мінеральної води, цукроваріння. В районі працюють  підприємства над виробництвом меблів та комплектуючих для них, поліуретану, шарових кранів для підприємств ЖКГ, твердопаливних котлів, тощо. За перший квартал 2018 року план власних надходжень до бюджету виконано 143,7  %  В  розрізі  окремих  місцевих бюджетів слід відмітити, що   забезпечили   перевиконання   дохідної  частини  загального фонду  19   бюджетів  із  25 ( 76,0 %  усіх  бюджетів), обсяг  понадпланових   надходжень  - 2 659,3  тис. грн.,  в  тому  числі  18  бюджетів  забезпечили   перевиконання   плану  понад  105  відсотків.       Хочу відмітити, що на даний час    відчувається брак деяких кваліфікованих робітничих професій.

 

     Щодо проблем, то проблеми нашого району нічим не різняться від загальнодержавних.

 

     Це перш за все – дороги. Починаючи з цього року Уряд передає кошти  для ремонтів доріг місцевого значення ( 123 000 км)  через Дорожній фонд на місця – до обласних державних адміністрацій.

 

     Це суттєвий фінансовий ресурс!  Цього року він складає 11 млрд грн. Відтепер немає потреби звертатися  до Києва із проханням виділити кошти на ремонт місцевих шляхів: кожен регіон отримує ресурси і сам визначає, які дороги потребують ремонту.

 

     З часом побачимо, як насправді працюватиме ця новація. Надіємося, що завдяки цьому будуть відремонтовані дороги і в нашому районі. Ямковий ремонт у нас уже проводиться.

 

     Тому в планах  на перспективу щоденна клопітка праця разом із командою. Адже досягти будь - яких значних результатів можливо лише у   єднанні. 

 

     На вашу думку, як вирішити проблеми у такій сфері , як охорона здоров’я?

 

     Лікувально-профілактичні заклади району задіяні в реалізації Урядової програми «Доступні ліки». Укладено угоди із 26 аптеками району про відпуск медикаментів за рецептами лікарів з відшкодуванням вартості.  Для реалізації  цієї Урядової програми  в 2018 р. передбачено 1618300 грн.

 

     Розпочато процедуру реорганізації комунальних закладів «Гусятинський районний центр первинної медико-санітарної допомоги» охорони здоров’я району  шляхом перетворення їх  у комунальне некомерційне підприємство. Принциповим та новацій ним є питання призначення керівників закладів охорони здоров’я вторинної ланки лише на контрактній основі і тільки після перемоги на відкритому конкурсі.

 

     З 12 квітня 2018 року розпочато кампанію «Обери свого лікаря». Краяни активно підписують декларації з лікарями. На даний час  жителями району укладено 12 556  декларацій.

 

     Отже значна  частина  жителів району уже визначилися із своїм лікарем.

 

     Яка співпраця    райдержадміністрації з об’єднаними територіальними громадами. Чи є перспектива створення нових громад ?

 

     На даний час у нашому районі діє 5 об’єднаних територіальних громад. Проходять консультації щодо створення Копичинецької ОТГ  та розширення меж вже існуючих Гусятинської та Гримайлівської ОТГ. Над цим працює створена мною відповідна робоча група при РДА.

 

     А щодо  співпраці, то хочу відмітити, що у нашому районі  тісна, конструктивна, взаємодоповнююча  співпраця виконавчої влади з усіма об’єднаними громадами. Адже у нас одна  мета – покращення життєдіяльності  жителів району в цілому.  Тому й завдання у нас однакові.  

 

     Чого у  вашому стилі, як районного керівника, додалося, чого поменшало і від чого узагалі відмовилися?

 

     Я дотримуюся одного важливого правила  – не кидати слів на вітер, робити реальні зміни, корисні справи, які будуть помітними для всіх. Громада чекає ефективності від влади. Важливо правильно налагодити систему управління районом, чим я весь час, перебуваючи на посаді, і займаюсь. Бути відкритим, не сидіти в чотирьох стінах кабінету за стосами паперів, а спілкуватися з людьми. Виходити, чути і бачити їхні проблеми, намагатися швидко їх вирішувати. Я, як і всі, хочу змін на краще, а їх можливо здійснити, в черговий раз наголошу, тільки у злагодженій співпраці. Важливо, щоб люди довіряли владі і підтримували її. Тоді багато питань можна вирішити швидше.

 

     А позитивних результатів не може бути через день, тиждень чи місяць. Рух уперед регіону держави в цілому – то велика й клопітка робота. Тож і маємо працювати сповна, адже кожен на своєму місці покликаний відповідально ставитися до своїх обов’язків.

 

     У підсумку хотів би зазначити основні ключові завдання,  які я перед собою поставив особисто у розвитку району це:

 

     перше: відновлення Хоростківського цукрового заводу;

     друге: відновлення санаторно-курортного комплексу у Гусятині;

     третє: відновлення роботи Хоростківського спиртзаводу;

     четверте: здійснити капітальні ремонти закладів освіти, культури, медицини;

     п’яте: відремонтувати, відновити дорожнє покриття місцевих шляхів у  районі;

     і останнє: зберегти усі існуючі галузеві установи району - школи, ФАПи, будинки культури та бібліотеки та уникнути масових скорочень, а навпаки … працювати над створення робочих місць у районі.

 

     Відтак, вже є фактом те, що Хоростківський цукровий завод  працює і впевнено. Щодо спиртового заводу… вже прийнято рішення про інвестиції у 20 млн. грн.. на модернізацію обладнання і він теж запрацює!  Це вже очевидно. Із впевненістю скажу що багатьох школах вже замінено за цей час покрівлі та системи опалення, утеплено фасади та придбано інвентарі для наших школяриків. Також проведені ямкові ремонти доріг а подекуди і капітальні, та все ж таки своїм ще великим недопрацюванням вважаю не відновлену роботу санаторіїв «Збруч» та «Медобори» хоча і надією є й те, що Гусятинська бальнеологічна лікарня завдяки спільній роботі усіх рівнів органів місцевого самоврядування та завдяки коштам державних фондів розпочне свою роботу вже цього літа, а відтак дасть великий поштовх у відновленні роботи наших оздоровчих комплексів.

 

     Дякую Віталію Степановичу, що завітали у студію,  за змістовну, конкретну, актуальну та цікаву розмову. Зичу Вам успіхів у праці , а від жителів Гусятинщини розуміння та підтримки

  

     Дякую слухачам за увагу, а вам за запрошення!

Всі новини
Переглянуто 621 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)