Як не купити «проблемне авто»

13.04.2018 07:38

     Якщо авто виявляється “проблемним”, власник не зможе ним більше користуватися, матиме справу з поліцією. Авто скоріш за все заберуть на арештмайданчик. Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації авто та заповнюється адміністратором в електронній формі.

 

 

     Сім автомобілів з підробленими агрегатами і ще три, що перебували у розшуку, виявили від початку року.

 

     Як не стати власником авто, що перебуває у розшуку? Як не купити проблемне авто і як зареєструвати щойно придбане – пояснили в сервісному центрі.

 

     При купівлі авто є декілька варіантів його переоформлення з одного власника на іншого, - пояснив провідний спеціаліст сектору персоналу та зв’язків з громадськістю регіонального сервісного центру МВС Василь Барановський.

 

     - Шляхом оформлення договору купівлі-продажу з подальшою перереєстрацією в сервісному центрі МВС, оформлення договору купівлі-продажу в нотаріуса або через комісійний магазин.

 

     Довіреність: покупець не стає власником авто

 

     Доволі часто автолюбителі обирають інший шлях – оформлення довіреності на авто від продавця на покупця, в ході такої процедури покупець так і не стає повноправним власником транспортного засобу.

 

     Аби вберегти себе від придбання транспортного засобу із перебитими номерами кузова чи двигуна, варто звернутись саме до сервісного центру МВС для оформлення договору купівлі-продажу та перереєстрації авто в присутності продавця та покупця, - радить Василь Барановський.

 

     - Договір купівлі-продажу укладається безкоштовно при перереєстрації авто та заповнюється адміністратором в електронній формі.

 

     Важливою процедурою в даному процесі буде проведення працівниками Експертної служби МВС огляду або експертного дослідження транспортного засобу. Експертний огляд автомобіля є обов’язковим і проводиться у всіх випадках реєстрації, перереєстрації та зняття з обліку, за винятком реєстрації нового транспортного засобу, переоформлення документів у зв’язку зі зміною анкетних даних, а також при вибракуванні авто. Мета такого огляду — звірка ідентифікаційних номерів та перевірка реєстраційних документів.

 

     Авто проблемне – його заберуть

 

     Якщо авто виявляється “проблемним”, власник не зможе ним більше користуватися, матиме справу з правоохоронними органами, які ймовірно заберуть авто на штрафмайданчик до з’ясування обставин, кажуть у регіональному сервісному центрі.

 

     Іноді замість оформлення договору купівлі-продажу транспортного засобу громадяни обирають варіант передачі авто від продавця покупцю за довіреністю, - каже Василь Барановський.

 

     - У такому випадку транспортний засіб взагалі не проходить жодної експертної процедури, що ставить покупця в небезпечне становище.

 

     Експертне дослідження – 165 грн.

 

     Проведення експертного дослідження простої складності відповідно до постанови Кабінету міністрів України від 4 червня 2007 р. №795 коштує 126, 63 гривень для транспортних засобів усіх категорій вітчизняного виробництва та країн СНД та 164, 15 гривень для транспортних засобів усіх категорій іноземного виробництва (вартість станом на січень 2018 року, НДС та банківські послуги не враховані). У випадку ж, якщо дослідження не проводиться, громадянин ризикує втратити всю суму вартості придбаного авто. Якщо ціна авто значно менша за його ринкову вартість, існує вірогідність, що продавець навмисно занижує ціну, аби якомога швидше позбавитись “проблемного” транспортного засобу, - наголошує Василь Барановський.

 

     - У таких випадках експертне дослідження допоможе переконатися в чесності намірів продавця. Довідка Реєстрація автомобілів в органах Міністерства внутрішніх справ України здійснюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 1388 «Порядок державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів».  Для того, щоб зареєструвати придбаний транспортний засіб, необхідно звернутися у будь який територіальний сервісний центр МВС - незалежно від місця реєстрації нового чи старого власника авто.

 

     Пройти експертний огляд даного транспортного засобу з метою звірення ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в поданих власником для реєстрації документах. Після чого безпосередньо у територіальному сервісному центрі МВС укладається договір купівлі-продажу, який є безкоштовним. При собі необхідно мати документи: паспорт громадянина України, ідентифікаційний код та документи на автомобіль.

 

    Цифра

 

     9 475 реєстраційних операцій виконали на Тернопільщині у сервісних центрах МВС від початку року.

Всі новини
Переглянуто 170 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)