Спалюєте траву? Можете опинитися за гратами

13.04.2018 07:17

     За знищення насаджень можуть обмежити волю до 5 років! Якщо спалювання призвело до загибелі людей, масової загибелі тварин – світить ув’язнення від п’яти до десяти років.

 

 

 

 

 

 

 

 

     На відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30, нагадують рятувальники.

 

     Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази.

 

     Щодоби пожежно-рятувальні підрозділи області залучаються до ліквідації десятків пожеж, що виникають в природних екосистемах. Горять минулорічні рослинні залишки, суха трава, очерет.

 

     Якими можуть бути наслідки спалювання трави

 

     Самовільне й неконтрольоване спалювання рослинних залишків має чимало негативних та небезпечних наслідків:

 

- завдається значна шкода природній екосистемі;

 

- шкідливі хімічні сполуки, що вивільняються у повітря під час горіння, несуть велику шкоду людському здоров’ю;

 

- невинні на перший погляд спалювання можуть призвести до масштабних пожеж, які загрожують знищенням житлових будівель, об’єктів інфраструктури, тощо та становлять безпосередню загрозу життю людей;

 

- ліквідація таких пожеж відрізняється від інших тривалістю та потенційною можливістю збільшення масштабів.

 

     Для їх гасіння потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін, нарікають рятувальники.

 

     Адже на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х кілометрів на годину, а у вітряну – до 30, - каже речник начальника управління держслужби з надзвичайних ситуацій в області Ірина Крупа.

 

     - Висота полум’я сягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, розмір таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Рятувальники складають акт і передають до поліції За результатами таких пожеж в природних екосистемах фахівцями держслужби України з надзвичайних ситуацій складається акт, який надається поліції, також про факт виникнення пожежі інформується екологічна інспекція. Працівники поліції та екологічної інспекції володіють відповідними повноваженнями для вжиття заходів реагування.

 

     - Спалювання сухої трави, опалого листя та інших рослинних залишків, без дозволу відповідних органів заборонене законодавством України, наголошує Ірина Крупа.

 

     -  Відповідальність за порушення цієї норми передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст.77-1 КУпАП). Крім того, при притягненні винних осіб до відповідальності враховуються всі обставини правопорушення та тяжкість його наслідків. Оскільки статтею 245 Кримінального кодексу України, за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально-небезпечним способом, передбачено кримінальну відповідальність. Винні особи караються штрафом від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від двох до п’яти років, - каже Ірина Крупа.

 

     - Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

Всі новини
Переглянуто 106 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)