Хто і чому може втратити субсидію у травні

12.04.2018 06:27

     У травні українці отримають перераховані субсидії. Перерахунок пов’язаний із завершенням опалювального сезону. Примітно, що нова субсидія буде вираховуватися згідно із доходами за друге півріччя 2017 року, тоді як попередня була встановлена на основі доходів за перше півріччя 2017 року.

 

 

     Наразі чиновники не можуть точно сказати, скільки сімей втратять знижку на оплату комунальних платежів. Це стане відомо не раніше червня. Однак, враховуючи те, що пенсії та зарплати українців у грудні зросли, отримувачів субсидії поменшає.

 

     Визначити, чи буде вам нараховано знижку можна самому. Для цього потрібно встановити розмір сукупного доходу родини за 3-й та 4-й квартали минулого року. Для прикладу візьмемо сім’ю з 3-х осіб, яка сумі заробляла щомісяця 15 тисяч гривень.

 

     Відтак середній дохід на людину дорівнює 5 тисячам гривень. Цю суму треба поділити на 2 прожиткові мінімуми і помножити на 15 відсотків. Результат – відсоток від сукупного доходу, який можна витрачати на комуналку без субсидії. Для сім’ї з прикладу це 22 відсотки або 3,3 тисячі гривень. Ймовірна, цих грошей буде достатньо, щоб сплатити комунальні платежі, відтак субсидію у цьому випадку не буде нараховано.

 

     Нагадаємо, раніше ми писали, що право на субсидію мають родини, комунальні рахунки яких складають більше 15% від місячного доходу. У випадку проживання у найманому житлі отримати субсидію можливо за оформлення договору про оренду. При цьому, він може бути не обов’язково нотаріальним. Достатньо підписати стандартний контракт із агенцією нерухомості, де будуть підписи орендаря та власника квартири.

 

     Як раніше повідомляв “Наш Гусятин”, відсутність коштів у держбюджеті на 2018 рік змусить уряд позбавити багатьох українців субсидій. 

 

 

 

 

Всі новини
Переглянуто 450 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)