Жителі району масово скаржаться на бездіяльність Гусятинського РЕМу. Як захистити свої права?

31.03.2018 07:40

     Педагог-організатор у Гусятинській школі ділиться на своїй сторінці у фейсбук не зовсім приємною новиною. Жінка скаржиться на великі перепади напруги. Говорить про те, що можуть погоріти всі електроприлади. Зокрема в неї виникли такі проблеми: економки гаснуть, котел стає, мікрохвильова піч не гріє, телевізор не показує. Без стабілізатора напруги не обходиться, -пише на своїй сторінці Світлана Козир. Пише що викликала спеціалістів РЕМу а результату нуль.

 

     Саме тому Наш Гусятин вирішив розібратися в цьому питанні, аби жителі Гусятина змогли захистити свої права.

 

     Специфічні відносини між РЕМом і людьми тим, що, на жаль, у них відсутній принцип рівності сторін. Обленерго(РЕМ- це структурний підрозділ в районі) диктує умови гри, а ваша думка нікого не цікавить: іншого постачальника енергії на ринку не існує, тож і подітися вам нікуди.

 

     При виникненні конфлікту, який переростає в судовий спір з монстром, виграти некомпетентній особі непросто. Судова практика свідчить: найчастіше рішення ухвалюються на користь постачальника електроенергії, адже це дохід до бюджету, та й самі керівники енергопостачальних компаній – досить впливові особи, з якими не всі мають бажання і можливість сперечатися.

 

     Але боротися з нахабством енергетиків можна й треба. 

 

     Наш Гусятин з’ясував, куди звертатися в разі перепадів напруги в мережі.

 

     Якщо в квартирі багатоквартирного будинку напруга в мережі нижче або вище номінального, необхідно звернутися до балансоутримувача будинку, в ЖЕО(житлово-експлуатаційні організації) або ОСББ(обєднання співвласників багатоквартирного будинку). Необхідно також додатково поцікавитися у сусідів, чи існує у них подібна проблема.

 

     Якщо проблема існує в усьому будинку, звертатися необхідно в ЖЕО або ОСББ. Ці організації повинні володіти всією необхідною інформацією про можливі проблеми у внутрішньобудинкових мережах, про планові перевірки та інших профілактичних роботах компаній-постачальників електроенергії або можливих аварійних ситуаціях.

 

     Якщо в перерахованих вище організаціях не можуть надати повної інформації про причини відхилення показників напруги, слід залишити заявку в ЖЕО або ОСББ для виклику спеціаліста. Він з’ясує, можливі причини та усуне виявлені недоліки.

 

     Як захистити свої права

 

     Згідно з Правилами користування електричною енергією для населення в пункті 45 зазначено: «Компанія – постачальник електроенергії несе відповідальність за шкоду, заподіяну споживачу або його майну, в розмірі й порядку, визначеному законодавством». У пункті 41 цього документа прописано: «Споживач має право на отримання електричної енергії, якісні характеристики якої визначені державними стандартами України». А згідно зі стандартами, коливання електрики допустимі в рамках: 210-230 В.

 

     Алгоритм відшкодування збитків

 

     У разі виходу техніки з ладу в результаті низького або високого напруги в мережі, необхідно:

 

  • - Звернутися в компанію, яка надає послугу і викликати ремонтну бригаду. Фахівці повинні зафіксувати факт аварії і скласти акт про те, хто винен у трагедії.
  • - Наступний крок – необхідно звернутися в сервісний центр, де визначать причину поломки техніки і дадуть письмовий висновок. У центрі також вкажуть вартість ремонту обладнання.
  • - Далі слід подати письмове звернення енергопостачальника або ЖЕКу з вимогою відшкодувати збиток.
  • - Також можна звернутися в суд першої інстанції (районний суд).

 

      Відзначимо, якщо від перепаду напруги постраждало кілька споживачів, слід подати колективне позовну заяву. Такий документ збільшить шанси споживачів на відшкодування шкоди, так як буде простіше зібрати докази провини компанії-постачальника послуги.

 

      Отже, будьте обачними з енергопостачальними компаніями, адже альтернативи обленерго та РЕМ ще не придумали і, мабуть, не придумають. Звісно, можна покласти на дах сонячні батареї чи кілька вітряків, однак, чи це допустять?

     

      Адже сильні світу втратять величезні прибутки… 

 

 

 

      Ви можете запропонувати новину за поштою nasch_husyatyЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Всі новини
Переглянуто 923 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)