У Гусятині колишні воїни АТО отримали консультації фахівців

31.03.2018 07:17

      Для учасників антитерористичної операції у Гусятинському районному центрі зайнятості відбувся День відкритих дверей за участю представників Пенсійного фонду, Держгеокадастру, районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, бюро правової допомоги.

 

 

 

     Зі станом ринку праці, послуги служби зайнятості, зокрема учасникам АТО; можливостями пошуку роботи, профнавчання, відкриття власної справи ознайомила присутніх заступник директора РЦЗ Наталія Бурштин. «З початку року через Гусятинський центр зайнятості роботу шукали 35 колишніх воїнів, 3 – вже працевлаштовані.

 

      На 30 березня ц.р. 23-м атовцям продовжується пошук прийнятних місць праці», - повідомила заступник директора РЦЗ. Перший заступник начальника Теребовлянського об'єднананого управління Пенсійного фонду України Тернопільської області Галина Гродецька розповіла присутнім куди звертатись за призначенням пенсії, про Закон України “Про внесення змін до деяких Законів України щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб з числа учасників антитерористичної операції”  від 18.10.2016 р. № 1683-VIII.

 

      Згідно з ним право дострокового виходу на пенсію за віком мають право учасники бойових дій: чоловіки у віці 55 років за наявності страхового стажу не менше 25 років та жінки у віці 50 років, за наявності страхового стажу не менше 20 років. Вона звернула увагу на документи, які необхідно подати для отримання пенсії та поінформувала про те, хто має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, загиблого військовослужбовця під час проведення АТО.

 

      Також вона порадила всім створити свій «особистий кабінет», скориставшись Порталом електронних послуг, щоб дізнатись свій страховий стаж в режимі онлайн. Головний спеціаліст сектору державного земельного кадастру відділу Держгеокадастру у Гусятинському районні Марія Стефанчук зупинилась на питаннях надання земельної ділянки учаснику АТО, зауважила, що для цього необхідно мати погодження сільської ради або рішення сесії ОТГ про погодження надання земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.

 

      Про інформаційні, соціально-педагогічні, соціально-медичні, юридичні, психологічні послуги центру, про можливість отримання гуманітарної допомоги для сімей учасників АТО розповіла фахівець Гусятинського районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Наталія Кришталович-Клим.

 

      На запитання щодо безоплатної вторинної правової допомоги відповідала начальник відділу Гусятинського бюро правової допомоги Наталія Янцевич. Також вона ознайомила присутніх із всеукраїнським правопросвітницьким проектом “Я маю право”. Присутні отримали вичерпні кваліфіковані відповіді на запитання, поради та рекомендації.

 

      У заході взяли участь 10 демобілізованих воїнів АТО.

 

 

 

      Ви можете запропонувати новину за поштою nasch_husyatyЦя електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Всі новини
Переглянуто 488 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)