Спалахує кольоровими вогниками та залишиться неушкодженою: на Гусятинщині зацвіла незвичайна квітка

26.06.2019 11:34

     Гора Гостра, неподалік села Вікно Гусятинського району, забуяла блідо-рожево-бузковими барвами – зацвів ясенець білий.

 

     Ця рослина відома під іншою назвою – не­опалима купина. Її унікальність у тому, що квітка, що горить і не згорає.

 

     На її стеблах і листках рослини дрібні пухирці, які виділяють ефір. Усі частини рослини містять речовини, які в тиху сонячну погоду сприяють утворенню випарів. Якщо піднести сірник до куща, то рослина враз спалахує кольоровими вогниками, але залишиться неушкодженою. Тож ясенець білий вважають квіткою незнищенності.

 

     – На Тернопіллі ясенець білий росте лише в двох місцях: на горах Голиця в Бережанському районі та на Гострій – у Гусятинському. На Гострій цієї рослини дуже багато. Але відвідуваність цієї гори обмежено, адже вона входить до природного заповідника «Медобори», – інформує Урядовий Кур'єр. – Сюди веде стежина, якою впродовж року можуть пройти небагато осіб, і то переважно фахівці, а також студенти, аспіранти, які вивчають рослинний світ.

 

     Заступник директора з наукової роботи заповідника «Медобори» Галина Оліяр зауважує, що на Гострій ростуть 11 червонокнижних видів і з десяток регіонально рідкісних рослин. Варто згадати змієголовника австрійського, реліктову шиверекію подільську і ковилу волосисту та пірчасту – залишок давніх подільських степів.

 

     Зауважимо, що під час цвітіння рослина викликає опіки шкіри. Нюхати квітку і торкатися її в жодному разі не можна.

 

img 0515 f4

Всі новини
Переглянуто 159 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)