В Гусятині відкрили інклюзивно-ресурсний центр

04.09.2018 06:05

     Вчора, 3 вересня,  в Гусятині відбулася важлива подія. Важливою вона є  перш за все для 45 дітей з особливими потребами  та їхніх батьків, які отримуватимуть  корекційно-розвиткові та  психолого-педагогічні послуги в інклюзивно-ресурсному центрі. Ця  подія –  ще один крок назустріч нашим дітям.

     На відкриття центру прийшли не лише дітки разом із батьками,  а й небайдужі до проблем дітей, громадяни.

     Відкриваючи центр,  голова обласної державної адміністрації Степан Барна зазначив, що буквально кілька місяців тому разом із дружиною Президента України Мариною Порошенко напрацювали стратегію створення  інклюзивно-ресурсних центрів в області.  В рамках підписаного договору було домовлено про створення 19 таких центрів з тим, щоб діти, котрі потребують такого супроводу, підтримки, почували себе комфортно. В цілому по державі виділено майже 800 млн гривень для   створення таких центрів.

     «Сьогодні ми чи не вперше піднімаємо цю проблематику, вважаючи її однією з ключових в тому, наскільки ми здатні організувати процес і створити умови для розвитку всіх, без винятку, дітей в Тернопільській області», - зазначив Степан Степанович.

     Він наголосив, що      центр, який сьогодні відкривається в Гусятині є результатом спільної роботи.

     «Сподіваюся, що цей комфорт, який створюємо для 45 дітей, дасть можливість забезпечити в перспективі всіх 200 дітей котрі потребують таких умов для навчання, перебування у  всьому Гусятинському районі. Але найважливіше, що ми цей процес почали. Вірю в те, що тут можна гарно вчитися, гарно обмінюватися думками, гарно спілкуватися і гарно бавитися», акцентував очільник.

     Також Степан Степанович подякував усім, хто долучився до створення центру, хто підтримує та висловив впевненість, що цей центр буде відкритий для всіх, без винятку, дітей.

     Голова районної державної адміністрації Віталій Батіг відзначив, що все намічене вдалося реалізувати вчасно, завдяки узгодженій, плановій, колективній  роботі.  Віталій Степанович також подякував усім, хто доклався до цієї важливої роботи. Це зокрема депутати районної ради та Гусятинської ОТГ, які  виділяли гроші для співфінансування проекту, керівники відділів освіти та освітяни.

     «Я сподіваюся, що не тільки зроблена робота,  а й на завтра це буде підтримано і збережено,  щоб центр не лише буде, а й розвиватиметься» ,-  сказав голова райдержадміністрацій, - «а ми зробимо вся для  того, щоб його підтримати».

     Також з нагоди відкриття центру виступив голова районної ради Василь Бойчук.  Він висловив сподівання, що ті працівники, які тут працюватимуть, прикладатимуть всіх зусиль, для того,  щоб цим дітям були надані послуги якнайякісніше і якнайкраще. «Думаю в скорому часі ми побачимо плоди праці, які сьогодні започатковано», -зазначив він.
 

     Отець УГКЦ Перто Гудима  освятив приміщення та благословив на плідну працю в цьому приміщенні.

     Очільники області та району разом з дітками перерізали стрічку та разом з присутніми оглянули приміщення.

     І як годиться на іменини, був торт із свічками у дружньому колі.


Довідково: Постановою  Кабінету  Міністрів України від 12 липня 2017 року №545 затверджено «Положення про інклюзивно-ресурсний центр»,     сесією Гусятинської районної ради від 15  травня  2018 року №352 прийнято рішення  «Про створення комунальної  установи «Гусятинський районний інклюзивно-ресурсний центр». Багато зусиль приклала команда відповідальних людей, щоб сьогодні у нас був такий центр, де б дітки навчалися, гралися, розвивалися та фізично міцніли. Для оснащення інклюзивно-ресурсного центру виділено з освітньої субвенції  кошти в сумі 160 928 гривень.   З районного бюджету  виділено 100 000 гривень для капітального ремонту приміщення та 60 тисяч з бюджету Гусятинської ОТГ. Закуплено кабінет практичного психолога на суму 7800 гривень, кабінет дефектолога на суму  9230 гривень,  кабінет логопеда на суму 6460 гривень, оснащення для ресурсної кімнати на суму 30535 гривень,  для кабінету директора на суму  12 450 гривень,  для зони очікування на суму  7000 гривень, для вхідної зони  на суму 7950 гривень.

 

Всі новини
Переглянуто 1714 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)