ІНФЛЯЦІЯ В УКРАЇНІ СУТТЄВО СПОВІЛЬНИЛАСЯ – НАЦБАНК

12.07.2018 06:52

     Протягом червня споживча інфляція суттєво сповільнилася – до 9,9% у річному вимірі. У травні показник становив 11,7%. Такі дані Державної служби статистики.

 

     "Подальше зниження інфляції в річному вимірі було очікуваним, а її показник у червні виявився трохи нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в "Інфляційному звіті" за квітень 2018 року. Це відбулося переважно завдяки відчутному розширенню пропозиції продуктів харчування, у тому числі сирих, внаслідок більш сприятливих погодних умов і збільшення імпорту. Крім того, на темпах зростання вартості імпортованих товарів, а також цін на товари та послуги зі значною імпортною складовою у собівартості сприятливо позначилося зміцнення обмінного курсу гривні, що зокрема було зумовлено жорсткою монетарною політикою Національного банку", - пояснили в НБУ.

 

 

     Водночас показник базової інфляції свідчить, що інфляційний тиск залишається значним.

 

     "Це - насамперед результат стійкого споживчого попиту, який підтримують високі темпи зростання реальної заробітної плати", - зазначив регулятор.

 

     Базова інфляція в червні уповільнилася до 9,0% та виявилася дещо нижчою за прогноз НБУ.

 

     Нацбанк переглянув свої інфляційні прогнози й оновлені показники на 2018-2020 роки обіцяє оприлюднити 12 липня. А новий детальний макроекономічний прогноз - 19 липня. 

Всі новини
Переглянуто 136 раз

Залиши коментар

Коментарі (0)